Skip to main content

Fundacja DKMS od 2008 roku wspiera walkę z nowotworami krwi. W Polsce co 40 min ktoś słyszy tę dramatyczną diagnozę. Dla wielu chorych przeszczepienie od dawcy niespokrewnionego jest jedyną szansą na powrót do zdrowia. Choroba dotyka nie tylko Pacjenta, ale zmienia życie całej jego rodziny. Misją Fundacji DKMS jest znalezienie „bliźniaka genetycznego” dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia szpiku. W ciągu 15 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 900 000 potencjalnych Dawców.

W 2018 roku Fundacja DKMS zainicjowała Program Rozwoju Polskiej Transplantologii, którego celem jest wsparcie pacjentów chorujących na nowotwory krwi na każdym etapie leczenia – od momentu diagnozy, poprzez proces terapii i rehabilitacji, aż do całkowitego powrotu do zdrowia.  Program obejmuje m.in. zakup urządzeń medycznych, remonty oddziałów, czy wsparcie psychologiczne i rehabilitacyjne dla Pacjentów.

 

W tym roku wszystkie środki zebrane w ramach akcji #BiegamDobrze zostaną przeznaczone na profesjonalną pomoc psychoonkologiczną dla chorych i ich bliskich.

 

BIEGANIE MAMY W GENACH

Teraz nie tylko zostając potencjalnym Dawcą można pomóc w walce z nowotrowami krwi. Możesz czynić dobro i szerzyć ideę dawstwa szpiku również biegając! Dołącz do #TeamDKMS i pomóż nam dodać Pacjentom siły w ich trudnym maratonie o zdrowie i życie.

www organizacji
pl_PLPolish