Skip to main content

Dlaczego bierzemy udział w #BiegamDobrze jako organizacja?

Pomagamy wcześniakom, a to grupa bardzo aktywnych ruchowo dzieci. Regularna rehabilitacja, ćwiczenia, usprawnianie pracy ręki, korygowanie wad ruchowych, aparatu mowy – to tylko mała część pracy, jaką muszą wykonać, by uzyskać samodzielność w poruszaniu się. Spokojnie można zaryzykować porównanie wysiłku tych dzieci do pokonania dystansu maratonu. Środki zebrane w #BiegamDobrze pomagają tym maluchom uzyskać sprawność.

Na co dzień kibicujemy przede wszystkim wcześniakom i ich rodzicom. Pomagamy im przejść przez skutki przedwczesnego pojawienia się na świecie. Dzięki biegaczom #BiegamDobrze i środkom przez nich zebranym, wcześniaki i ich rodzice mogą liczyć na wsparcie w niełatwej drodze do odzyskania zdrowia i sprawności.

Niewiedza, strach i poczucie bezradności to emocje, które towarzyszom rodzicom wcześniaków. Chcemy im pomagać i zamienić te emocje w wiedzę, pewność i poczucie sprawczości. Bierzemy udział w #BiegamDobrze, bo dzięki temu mamy możliwość dostarczyć rodzicom wcześniaków bezpłatne książki dla nich – „Niezbędnik rodzica wcześniaka”.

Już ponad 47 000 egzemplarzy „Niezbędnika rodzica wcześniaka” przekazaliśmy rodzicom maluchów. To dzięki Wam – biegaczom Biegam Dobrze – większość nakładu mogła pojawić się na oddziałach neonatologicznych w całej Polsce. Dziękujemy!

Są tacy, którzy przebiegają maratony. Są tacy, dla których przejście kilku kroków to wielki sukces. To piękne, że ci pierwsi pomagają najmniejszym i najsłabszym. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają swoim wysiłkiem wcześniaki!

www organizacji
pl_PLPolish